HSRC

Hun FRPG
Regisztráció Belépés
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
A fórum moderátora: AdamJCross, John, Lauren  
Fórum » RPG Helyek » Vulcan » A Kohó (The Forge / The Sas-A-Shar Desert) (A Vulcan-on található sivatag)
A Kohó (The Forge / The Sas-A-Shar Desert)
LaurenDátum: Szerda, 23-01-2013, 10:13:06 PM | Üzenet # 1
Lodestar - Első tiszt
Csoport: Moderátor

Üzenetek: 426
Kitüntetések: 3
Hírnév: 0
Állapot: Offline
A csapat elindult. Nem sokkal az után, hogy elhagyták Raal városának a főépületét, beléptek a Kohó-ba. Arra a helyre, ahol a fiatal Vulcan-iak a kahs-wan-jukat végzik.
Nem egy túl barátságos hely. Mindenfelé Sehlat-ok leselkednek az odatévedőre... Senki se megy túl szívesen oda. A 22. században, ez a hely volt a Vulcan-i történelem egy fontos eseményének színhelye. A körülmények viszont azóta se változtak, pedig több mint 200 év telt el azóta.

John, Rico, Riddick és Seamus, a homokfutókkal tették meg az utat (Az Argo túl kicsi lenne), de még így is kimerítőbb volt ott ülni és vezetni, mint egy egész hetes tréning küldetést végig csinálni. Csak sejteni tudták, mi várhat rájuk, ha megtalálják James Cooper-t.

(Gyakorló feladat: John ad egy szituációt, mint kapitány és arra reagáljatok. Valószínűleg kaptok rá pozitív vagy negatív véleményezést.)

John, Rico, Riddick, Seamus, Lauren





"Ne packázz velem... Én vagyok a mesélő"
"When the vi'lence causes silence, we must be mistaken."
Evil Wolf
Make no mistake between my personality and my attitude. My personality is who I am, my attitude depends on who You are.
 
JohnDátum: Csütörtök, 24-01-2013, 5:46:44 PM | Üzenet # 2
Lodestar - Kapitány
Csoport: Adminisztrátorok

Teljes név: John Porter

Üzenetek: 219
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Még a kormányzó háza előtt átparancsoltam Riddick-t az anyós ülésre
-Ahogy vezet beborulnánk az első árokba... -mondtam vigyorogva
Ezt követően beültem a kormányhoz és miután mindenki beszállt padlógázzal irány a célterület.
A homokfutó kavarta maga mögött a porfelhőt és amerre a szem ellátott csak homok és még több homok.
20 perc száguldozás után elkezdtem lassítani.

- Megérkeztünk. -mondtam megkönnyebbülve, majd teljesen megálltam a járművel.

- Keressük meg a barlangrendszer bejáratát. De senki se menjen még be!!! Biztosítanunk kel a bejáratot. -szóltam miközben kiszálltam a homokfutóból és a kompressziós puskámat készenlétbe helyezve elkezdtem körül nézni a terepen.

Mivel a bejáratot nem találtuk szabad szemmel mindenki a trikorderéért nyúlt és szkennelgetésbe kezdett. A szélrózsa minden irányába megindultunk külön külön.
Épphogy elkezdtünk keresgélni, Riddick hadnagy bejelentkezett a kommjelvényén, hogy megtalálta a bejáratot egy homokdűne mögött. Ekkor mind Riddick felé indultunk.



 
RicoDátum: Csütörtök, 24-01-2013, 8:40:14 PM | Üzenet # 3
Lodestar - Biztonsági Főnök
Csoport: Hadnagy

Teljes név: Balázs Szászi

Üzenetek: 44
Kitüntetések: 2
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Hűha, Riddick aztán tud vezetni, nem sok választott el minket attól hogy egy hatalmasat bukfenceztünk.
Na mindegy, szerencsére kapitányunk a helyzet magaslatán van és átvette a vezetést és ezután rövid idő múlva megérkeztünk a barlang bejáratához majd keresni kezdtük a bejáratot.
Majd rövid keresés után Riddick megtalálta a bejáratot, szerencsére mivel elég nagynak túnik ez a barlang.


 
RiddickDátum: Péntek, 25-01-2013, 9:49:05 PM | Üzenet # 4
Lodestar - Tudományos Főtiszt
Csoport: Hadnagy

Teljes név: petya deki

Üzenetek: 38
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
John kapitány át tessékelt az anyós ülésre egész úton azon gondolkodtam hogy mért kellett nekem át ülni.
Úgy 10 perces út után meg érkeztünk egy nagy barlanghoz ahol vélhetőleg a keresett személy bujkál
Elkezdtem keresgélni a bejáratot a látásomnak köszönhetően gyorsan észrevettem a fény béli eltérést ahol a bejárat volt .
Elég nagy úgy nagyságára 2-3 km-es barlangról beszélünk.

-Gyorsan erre itt a bejárat . kiáltottam a többieknek.
Mindenki oda jött és sorba rendezőttünk vártuk a parancsot a kapitánytól hogy beléphessünk a barlangba és el kezdhessük a keresést


 
SeamusDátum: Vasárnap, 27-01-2013, 6:15:41 PM | Üzenet # 5
Bounty Hunter - Első Tiszt
Csoport: Parancsnok

Teljes név: Seamus T. Haliburton

Üzenetek: 25
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Nem volt egy túl élvezetes az út, a Kohóban... Meleg, száraz és napfénnyel túlárasztott hely a küldetésünk színhelye. Jobb lett volna ha fel se keltem volna ma... Nem elég, hogy homokviharba kellett elvánszorognom a tiszttársaimhoz, most még a napkrém sincs nálam... De jó...

Egy ponton a Kapitány megáll és a barlang keresésére utasít minket. Már csak ez hiányzott a napomhoz. A homokban mászkáljak és keressek egy kvancos barlangot. Szerencsére nem kell messzire mennem, mert Riddick hadnagy a "szuper látása" révén megtalálja. Mondjuk, hogy ehhez mért kellett "szuper látás" nem tudom, mivel a nagy homok színű tájon, egy fekete lyukat megtalálni nem nehéz, ha nem takarja el semmi.

Gyorsan odasiettem, majd megálltam a barlang előtt. Bentről hűvös jött, ami számomra nagyon is kellemes volt, hisz nem voltam hozzászokva a 20 fok feletti hőmérséklethez, mivel a Prancer-ön mindig vacakolt a "fűtés" így sose volt melegünk.

Fegyverem elővettem, kibiztosítottam és vártam, hogy bemehessünk és végre kihozhassuk a fickót aki a mai napomat megkeserítette.


 
LaurenDátum: Vasárnap, 27-01-2013, 6:28:44 PM | Üzenet # 6
Lodestar - Első tiszt
Csoport: Moderátor

Üzenetek: 426
Kitüntetések: 3
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Épphogy megérkeztek a barlanghoz, valami nagyon furcsa érzés lett úrrá rajtuk. Mintha valami közeledne... Hirtelen, egy vulcan-i férfi tántorgott ki a barlangból. Nem volt sok élet benne... Lassan, dülöngélve odavánszorgott John-hoz, majd holtan esett össze. Az egész testét fegyverekből származó égési sérülések borították, verés és fojtogatás nyomokkal színesítve. John-ban ekkor tudatosult, hogy ha ide bemennek, heves tűzharc és kézitusára kell számítaniuk.

Lassan közelebb mentek a barlang bejáratához. Rico egy lámpával bevilágított, ahol azt látta, hogy a barlang rögtön az elején ketté válik. Mindkettő sötét volt. John-nak döntenie kell... Próba-szerencse módjára kiválasztja az egyiket és akkor 50% az esélye, hogy a fickó elmenekül, vagy a csapat kettéválik és mindkét barlangot átfésülik, de akkor gyengébbek lesznek, mintha egyedül lennének, ám így nagy az esély, hogy az egyik csapat megtalálja James Cooper-t.

John->Rico->Riddick->Seamus->Lauren





"Ne packázz velem... Én vagyok a mesélő"
"When the vi'lence causes silence, we must be mistaken."
Evil Wolf
Make no mistake between my personality and my attitude. My personality is who I am, my attitude depends on who You are.
 
JohnDátum: Vasárnap, 27-01-2013, 6:59:07 PM | Üzenet # 7
Lodestar - Kapitány
Csoport: Adminisztrátorok

Teljes név: John Porter

Üzenetek: 219
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Még mielőtt bármit is tettünk volna egy súlyosan sérült Vulcani mászott ki a barlangból.
A teste csupa sérülés volt, majd miután felém lépet párat összeesett. Végig szkenneltem a trikorderrel majd így szóltam:

- Meghalt.

Miután Rico bevilágított a barlangba láttuk, hogy sajnos 2 út van de legalább a barlang bejárata biztonságos.

- Rendben, bemegyünk. -mondtam miközben a kompressziós puskámba épített lámpát fölkapcsoltam

Elöl haladva bementem a barlangba az elágazáshoz ahol megálltam, ahogy a többiek is.
Tudtam hogy nem válhatunk külön mert akkor külön külön fog megölni minket ez az elmeháborodott.

- Rendben na most merre? -tettem föl a költői kérdést

-Fej vagy írás, vagy kő papír olló? -kérdeztem hülyéskedve miközben mindkét irányba a lámpával próbáltam megnézni mi van.

Mivel nem sok látszódott befele egyikből sem így előkaptam az egyik gránátot.

- Jobbra megyünk, de a bal oldalin erre nem fog tudni kijönni senki... Legalábbis egy darabban nem -mondtam

~ Kész szerencse, hogy az egyik gránáton botló akna üzemmód is van. -gondoltam magamban
Közben a gránátot a bal oldali bejárat falához helyezem és két gombnyomás után bekapcsolódott rajta a láthatatlan lézer csík melyet ha valaki megszakít a lábával annak annyi.

- Na akkor mind irány jobbra! -mondtam majd a jobb oldali járatban megindultam elöl.



 
RicoDátum: Vasárnap, 27-01-2013, 9:36:19 PM | Üzenet # 8
Lodestar - Biztonsági Főnök
Csoport: Hadnagy

Teljes név: Balázs Szászi

Üzenetek: 44
Kitüntetések: 2
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Elindultam jobbra, örültem hogy a Porter kapitány engem küdlött előre örültem a bizalomnak.
A barlang elég szokványos volt, közben azért igyekeztem éber maradni és felkészülni a az előre nem látható eseményekre, mondjuk egy rajtaütésre.
Mivel a másik járatot a kapitány egy aknával lezárta ezért reméltem hogy ellenségünk nem arra megy nehogy ránk omoljon a barlang a robbanástól.


 
RiddickDátum: Szerda, 30-01-2013, 10:27:11 AM | Üzenet # 9
Lodestar - Tudományos Főtiszt
Csoport: Hadnagy

Teljes név: petya deki

Üzenetek: 38
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Miután megtaláltam a barlang bejáratát egy vulcan-i férfi szaladt a kapitány felé és mielőtt szólhatott volna valamit is holtan rogyott össze .
Kicsit beljebb mentünk választás elé kerültünk hogy merre is menyünk tovább de kapitány egy lézeres gránátot dobott az egyik járatba.
Le vettem szemvédőm és láttam a lézert szóval kérvényeztem kapitánytól hogy rico után had menjek be mert látom a lézert a szememmel nehogy valami gond legyen.

Rico nem ment sehová... Mögöttem vagytok mindketten! ~John


 
SeamusDátum: Csütörtök, 31-01-2013, 5:26:08 PM | Üzenet # 10
Bounty Hunter - Első Tiszt
Csoport: Parancsnok

Teljes név: Seamus T. Haliburton

Üzenetek: 25
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Rossz érzés fogott el mikor odaértünk a barlanghoz... Fajomból adódóan, érzékenyek az érzékszerveim... Tudtam, hogy valaki jön kifelé. Már megfeszült izmokkal álltam ott, hogy amint kell, tüzelni tudjak, de erre nem került sor, mivel a fickó Porter kapitány előtt összeesett és meghalt.

Nem túl biztató a helyzet... És látszólag a Kapitányt leszámítva, senkit sem érdekelt, hogy épp egy halott fekszik előttünk... Emberek... Na de a Fúria sem túlságosan törődik ezzel.. Én azért odahajoltam és megadtam neki azt a tisztességet, hogy ne nyitott szemmel feküdjön a Földön. Nem tudom az embereknél mi a szokás, de nálunk az szinte gyalázat, az halott emlékére ha egy test nyitott szemekkel fekszik.. Különösen, ha így halt meg.

Miután szemeit becsuktam, felálltam mellőle és elindultam a többiek után.
Látszólag a barlang két felé ágazott... Én úgy gondoltam, hogy jobb lenne, ha ketté válnánk, de a Kapitány megelőzött és egy lézeres aknát helyezett a falra.
Ez is egy megoldás, de simán kikerülhető...

Nem is tököltünk ott sokáig, s már be is mentünk a jobboldali járatba.
John, Rico, Riddick és Én a végén... Ugyan most nyugodtabb voltam, de még mindig motoszkált bennem valami, hogy itt nem vagyunk biztonságban...


 
LaurenDátum: Csütörtök, 31-01-2013, 5:42:28 PM | Üzenet # 11
Lodestar - Első tiszt
Csoport: Moderátor

Üzenetek: 426
Kitüntetések: 3
Hírnév: 0
Állapot: Offline
A csapat tehát elindult a barlang sötét belsejében előre, ahol még nem tudták mire is számíthatnak... Köztudomású, hogy ez a hely nem túl stabil. Gyakran észlelnek innen földrengéseket, omlásokat, így a fal is gyakran porzik.
Mindenkinél volt lámpa, és látták amint egyre beljebb menvén, egyre jobban folyik le a plafonról a por, kis pontokból...
.
.
.
Ahogy mentek, megint elérkeztek egy elágazáshoz, azonban ez három irányba vezetett. Észak, Dél, Kelet...
John már épp mondta, választott volna, mikor egy kisebb rengés volt érezhető és a fal heves porzásnak indult.
Mivel Seamus és Riddick fejlettebb érzékeikkel már szinte előre érezték a bajt, odébb lökték John-t és Rico-t majd hátráltak egy lépést és egy hatalmas szikla, pont a ketté vált csapat közé esett, a Déli járatot elzárva.

Seamus és Riddick, az Északi, John és Rico a Keleti járaton tudott csak továbbmenni.. Hiába csak kiabálva tudták elérni egymást, s mivel átjutni nem tudtak a tömör grániton, így John a továbbhaladás mellett döntött...

John, Rico, Riddick, Seamus, Lauren


FIGYELJETEK, HOGY 2 CSAPAT VAN AMELYEN NEM LÁTJÁK EGYMÁST ÉS MÁS ÚTON MENNEK!!!!!!!!!!!!!!





"Ne packázz velem... Én vagyok a mesélő"
"When the vi'lence causes silence, we must be mistaken."
Evil Wolf
Make no mistake between my personality and my attitude. My personality is who I am, my attitude depends on who You are.
 
JohnDátum: Péntek, 01-02-2013, 4:35:03 PM | Üzenet # 12
Lodestar - Kapitány
Csoport: Adminisztrátorok

Teljes név: John Porter

Üzenetek: 219
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Egy kis séta után hirtelen újabb elágazáshoz értünk.

- Fene ebbe a sok alagútba így sosem találjuk meg... Nah jó hátha szerencsénk van legyen e... -de már nem tudtam befejezni a mondandómat mert Seamus és Riddick odébb lökött minket majd az alagút beomlott.

Amikor a morajlás elcsendesült elkezdtem föltápászkodni a földről. A fölkavarodott portól köhögtem párat majd körül néztem. Rico-t láttam csak ekkor a legrosszabbra gondoltam hogy a többiek a szikla tömb alatt vannak.

- Seamus, Riddick jól vannak?!!!! -kiabáltam, várva hogy válaszolnak. Mikor választ kaptam megnyugodtam picit.

Mérlegelve a helyzetet az első az hogy kijussunk innen, a bűnöző elkapása másodlagos. Esetleg akkor kerülhet rá sor ha utunkba téved. Pörgött végig az agyamon.

- Rendben ezt a kőtömböt nem tudjuk elmozdítani szétlőni meg veszélyes lenne. Maguk is keressenek kijáratot és mi is ezt tesszük, aki előbb kiér segítséget hív. -kiabáltam

- Rendben mr Rico akkor induljunk. -mondtam majd a kompressziós puskám nem működő lámpájára ütöttem hátha ismét működni kezd. Két ütés után ismét világítani kezdett szerencsére.



 
RicoDátum: Péntek, 01-02-2013, 6:56:50 PM | Üzenet # 13
Lodestar - Biztonsági Főnök
Csoport: Hadnagy

Teljes név: Balázs Szászi

Üzenetek: 44
Kitüntetések: 2
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Ez hihetetlen , szerencsénk volt hogy nem ránk omlott a barlang, ugyanakkor a csapat kettészakadt de ennek ellenére én örültem hogy hogy a kapitány mellé kerültem, talán szerencsénk lesz és kijutunk élve bizok az eddigi tapasztalataimban és a flottaképzésben.

Kiabáltunk a többieknek és úgy tünt hogy szerencsére nem esett semmi bajuk.
A kapitány utasította Seamuséket hogy keressenek ők is kijáratot, mi is ezt fogjuk tenni.

-Felőlem indulhatunk kapitány , és leporoltam magamat és végeztem a felszerelésem átnézésével, szerencsére mindenem megvolt.

Felvillant a kapitány lámpája aztán az enyém is és elindultunk.


 
RiddickDátum: Péntek, 01-02-2013, 9:17:03 PM | Üzenet # 14
Lodestar - Tudományos Főtiszt
Csoport: Hadnagy

Teljes név: petya deki

Üzenetek: 38
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Amikor beljebb értünk a barlangba újabb immáron három járat következett ami közül választani kellett .

John kapitány ismét választani akart amikor épp omlásnak indult a barlang és a középső járat ra hatalmas szikla zuhant és elzárta az utat mellesleg mind épp ott álltunk de mikor észre vettem hogy remeg a barlang teteje és egy nagy kő darab jön felénk és egy szempillantás alatt odébb rúgtuk Rico-t John-t és Seamus pedig át ugrott a másik barlangba nem sok választásom volt ugrottam Seamus után nehogy egyedül maradjon már a szöszi gyerek és meghaljon nekem.

Így hát a csapat két felé vált a többiek John és Rico is meg úszták mint mi ketten mert át kiabált a kapitány hogy jól vagyunk e meg ilyesmi.
Szó ami szó csodálkoztam hogy ekkora nagy ütődéstől még meg se roppant egy csontja se Seamusnak mivel sikerült a falnak neki esnie

Mikor a traccsparti véget ért hogy ki hogy van meg minden kapitány parancsba adta hogy keressünk kijáratot és ha netalán mi találnánk meg a keresett személyt vigyázzunk vele.
Elő vettem a kis pisztolyom a két erős fegyverem pedig két oldalra fel csatoltam tokkal együtt ahogy szoktam mikor régebben harcba indultam.

A kábító pisztolyt pedig oda dobtam a társamnak had legyen már nála is valami védelmi eszköz. Még nem is sejtettem mi történik velünk kettőnkkel és hogy ez a szöszi miket is tud csinálni .




Az üzenetet módosította: Riddick - Péntek, 01-02-2013, 9:32:55 PM
 
SeamusDátum: Szombat, 02-02-2013, 10:08:58 PM | Üzenet # 15
Bounty Hunter - Első Tiszt
Csoport: Parancsnok

Teljes név: Seamus T. Haliburton

Üzenetek: 25
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Lassan haladtunk befelé a sötét és poros járatokban. Meleg volt bent és a levegő is alig szolgáltatott némi enyhülést... vagyis semmit. A plafonból úgy folyt a por, mintha a Niagarából öntötték volna... Ilyen kis oszlop szerűen csordogált a finommá morzsolódott, gránit szerű szikla.
A lámpám fénye, mintha egy oszlop lett volna, úgy öltött alakot a porfelhőben.

Nem sokára elérkeztünk egy hármas elágazáshoz, itt azonban, nem volt időnk sokat tökölni, mivel a kvancos barlang kezdett egyre labilisabbá válni, így Én John-t, Riddick pedig Rico-t lökte odébb, majd kiugrottunk a szikla alól, amitől Riddick akkorát zakózott, hogy csodáltam, hogy nem törte el a nyakát a kis kopasz a sziklán amire ráesett... A hang se volt semmi amit ekkor hallatott...

A lámpámat és fegyveremet még a kis mentés előtt hátra dobtam így az pár lépéssel mögöttem hevert a homokban, ám a lámpája elaludt... Szerencsére nem volt nehéz megtalálni, mert az átlag humanoidoknál érzékenyebbek az érzékszerveim...

Puskámat fölvettem, vasat is simán kettészelő csontpengéimet megmozgattam, majd indultam volna, mikor a fúrián hozzám vágott egy pisztolyt... Mivel ekkora parasztságot még nem láttam eddig, így hozzávágtam, ami a hátán érte utol...

Kíváncsi voltam, mennyire lojális és mennyit tud a kis kopasz, az embereknél alig erősebb testével...


 
Fórum » RPG Helyek » Vulcan » A Kohó (The Forge / The Sas-A-Shar Desert) (A Vulcan-on található sivatag)
Keresés: