HSRC

Hun FRPG
Regisztráció Belépés
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
A fórum moderátora: AdamJCross, John, Lauren  
Fórum » RPG Helyek » Vulcan » A Kohó (The Forge / The Sas-A-Shar Desert) (A Vulcan-on található sivatag)
A Kohó (The Forge / The Sas-A-Shar Desert)
LaurenDátum: Szombat, 16-02-2013, 8:20:24 PM | Üzenet # 31
Lodestar - Első tiszt
Csoport: Moderátor

Üzenetek: 426
Kitüntetések: 3
Hírnév: 0
Állapot: Offline
John - Rico

Nagy nehezen a két férfi feljutott a sziklaszirtre majd a hajót próbálták hívni... Percekig próbálták, de sajnos be kellett látniuk, hogy itt sincs térerő. Körülnéztek, de csak a homokot láttak minden irányban... És egy lángcsóvát ami az égből hullt alá s csapódott a sivatagba nem messze a hegytől. 

Már elindultak volna felé, mikor rádöbbentek, hogy előbb le kéne jutni a magaslatról, ám erre kézenfekvő megoldás egyenlőre nincs, így gondolkodni kezdtek, hogyan jussanak le.

Miközben elmélkedtek, Rico meglátott egy újabb barlangot ami inkább egy lyuk volt a hegy tetején. Odamentek és belenézve látták, hogy egy alattuk futó járatba vezet. Más lehetőségük nem nagyon volt így rövid gondolkodás után, bemásztak és elindultak az egyik irányba.

Riddick - Seamus

Ahogy ott várakoztak, egyszer csak egy becsapódás hangra és a barlang megremegésére lettek figyelmesek. Távolabb mintha hirtelen, mintha egy ablak nyílt volna a barlang falán, mivel fény szűrődött be a barlangba és por lepte el az egész helyet.

Riddick és Seamus közelebb mentek és meglátták az eget, ám a nyílás túl messze volt, hogy felmásszanak a szinte tükörsima, valószínűleg víz vájta gránit falon.

John -> Rico -> Riddick -> Seamus -> Lauren





"Ne packázz velem... Én vagyok a mesélő"
"When the vi'lence causes silence, we must be mistaken."
Evil Wolf
Make no mistake between my personality and my attitude. My personality is who I am, my attitude depends on who You are.
 
JohnDátum: Szombat, 16-02-2013, 8:39:02 PM | Üzenet # 32
Lodestar - Kapitány
Csoport: Adminisztrátorok

Teljes név: John Porter

Üzenetek: 219
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Percekig próbálkoztam a kommrendszerrel sajnos sikertelenül...

- Fene ebbe a vacakba, bezzeg amikor pihenni akar az ember tökéletesen működik... -mondtam bosszúsan

Ekkor egy nagy tűzcsóva húzott el az égen és nem túl messze tőlünk becsapódott.

- Ha jól látom egy kisebb űrjármű jármű volt és pilótája egyéni landolási technikát mutatott be számunkra. Oda kéne mennünk megnézni élnek-e még és talán hívni is tudják a hajónkat. -mondtam Rico-nak.

Egy gond volt, valahogy le kéne jutnunk a magaslatról... Rico szerencsére kiszúrt egy járatot ami ígéretesnek de ugyanakkor elég szűkösnek tűnt. Szerencsénkre belül picit tágasabb volt mint a befelé vezető út.

- Szép munka hadnagy, most már csak az a kérdés hová vezet. -szóltam Riconak miközben másztam le  a lyukba.

Lent elég sötét volt de még jó hogy magammal hoztam egy zseblámpát hiszen  a phaser puskám már darabokban volt. Bekapcsoltam és a lámpát és a bal kezembe vettem míg a jobb kezemmel a phaser pisztolyomat tartottam.
Miután Rico is bemászott elindultunk a sötét járatban, hogy megtudjuk hová is vezet.



 
RicoDátum: Hétfő, 18-02-2013, 0:54:45 AM | Üzenet # 33
Lodestar - Biztonsági Főnök
Csoport: Hadnagy

Teljes név: Balázs Szászi

Üzenetek: 44
Kitüntetések: 2
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Ezek a fránya hegyek , még míndig túl nagy az interferencia hogy hivni tudjuk a Lodestart sebaj feljebb mászunk.
Hirtelen egy nagy tűzcsóva tűnt fel az égen és a közelben csapódott be , nem tudtam mire gondoljak mi lehet, a kapitány szerint egy kisebb  ürjármű.
Mivel valahogy le kellet jutnunk innen körülnéztem és észre vettem egy járatot ami ugyan elég szűk de talán lejuthatunk rajta. Végül elindultunk a járat sötét volt de sok meglepetés már nem érhet gondolom.


 
RiddickDátum: Hétfő, 18-02-2013, 6:14:25 PM | Üzenet # 34
Lodestar - Tudományos Főtiszt
Csoport: Hadnagy

Teljes név: petya deki

Üzenetek: 38
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
A nagy csendet egy hatalmas robbanás szerű hang váltotta fel.
A túlsó végből jött és pár percre rá nagy robajjal lezúdult kőtömeg nyitott egy járatot legalábbis annak tűnt.
A lyuk ami ott tátongott jó olyan kb pár km re fel felé egy megmászhatatlan tömör márvány fal volt.
Alattunk jó mély vájat tátongott amibe ugyan csak reménytelen volt el merészkedni szóval tippem se volt hogy merre és hogy mennyünk tovább.

-Seamus úgy látom nem megyünk tovább várnunk kell az esetleges segítségre . Elég rég óta lehetünk távol ezért szerintem várható a segítség. Ön mit javasol?


 
SeamusDátum: Kedd, 19-02-2013, 3:00:32 PM | Üzenet # 35
Bounty Hunter - Első Tiszt
Csoport: Parancsnok

Teljes név: Seamus T. Haliburton

Üzenetek: 25
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Még mindig a sziklák mögött voltunk és próbáltunk magunkhoz térni a lénnyel való találkozásból. Nem voltam éppen túlzottan magamnál mert elég furcsán hatott rám az identitás, és ezen nem sokat segített a nem sokkal ez után bekövetkező omlás ami körülbelül 10-20méter magasról hullajtotta alá a sziklákat.

Rögtön menekülési lehetőséget láttam benne, ám a simára vájt grániton nem tudtunk volna felmászni. Esetleg én igen a csontpengéimmel, de Riddick bent ragadt volna mert kötelünk nem volt.

Egyetlen út volt, hogy tovább menjünk, de a por és törmelék megnehezítette igencsak a továbbjutást az előttünk lévő métereken....

-Tovább kell mennünk... Mást nem tudunk tenni... -mondtam, majd vártam, hogy a por leülepedjen, hogy lássunk is valamit.


 
LaurenDátum: Kedd, 19-02-2013, 5:56:31 PM | Üzenet # 36
Lodestar - Első tiszt
Csoport: Moderátor

Üzenetek: 426
Kitüntetések: 3
Hírnév: 0
Állapot: Offline
John - Rico

John és Rico kúszni kezdtek az igen csak sötét és párás barlangban. Ahogy mentek, azt vették észre, mintha az alagút lejtene. Egyre meredekebb volt, de visszafelé már nem tudtak menni. Méterről méterre egyre csúszósabbá vált a helyzet a párától vizes szikla barlangban kúszva, míg az annyira lejtőssé nem vált, hogy egyszer csak nem tudtak megtapadni többé.

Mind a ketten hevesen növekvő sebességgel indultak el lefelé a lejtős barlangban csúszva. Percekig csúsztak míg egy nagyobb kamrába nem értek. Furcsa mód, itt világos volt. Minden felé fáklyák égtek a falon lévő fém tartókba rakva.
Előre léptek pá lépést, hogy körülnézzenek, azonban máris meg kellett torpanniuk, mivel lövések dördültek el és nem úgy tűnt, mintha békákra vadásznának.

Mellettük volt egy-egy bemélyedés a falban így oda elbújtak és próbáltak visszalőni ahogy csak tudtak.

Riddick - Seamus - Rose

A két férfi elég nagy pácban volt, mivel előre alig volt esélyük átjutni, annyira magasan álltak a sziklák a járatba beomolva.
Hirtelen, a barlang újabb rázkódást produkált, s vele együtt a mellettük lévő fal is omlani kezdett.
A fal ami mellettük volt, szinte egy az egyben elmorzsolódott és a helyén egy kamra tátongott, benne egy 11-es osztályú komppal és 4 emberrel.

Értetlenkedve álltak ott, miközben megpróbáltak segíteni, lejutni a komp tetejéről a 4 flotta tisztnek látszódó társuknak.

Rose Kirk Hadnagy és társai, Scott Almond, Jonathan Maize, Ashton Hazelnut képviselték a felderítő csapatért küldött "mentőosztagot", ám most Ők is elég nagy gondban voltak, hisz a kompjuk tönkrement a zuhanásban és ki se tudtak mászni a barlangból, így mást nem tudtak tenni, mint bemutatkoztak egymásnak és megpróbáltak kieszelni valamit a kijutásra.

John -> Rico -> Riddick -> Seamus -> Rose -> Lauren





"Ne packázz velem... Én vagyok a mesélő"
"When the vi'lence causes silence, we must be mistaken."
Evil Wolf
Make no mistake between my personality and my attitude. My personality is who I am, my attitude depends on who You are.
 
JohnDátum: Kedd, 19-02-2013, 6:12:31 PM | Üzenet # 37
Lodestar - Kapitány
Csoport: Adminisztrátorok

Teljes név: John Porter

Üzenetek: 219
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
A szűk járatokban másztunk ami egyre lejtősebb lett. Ez még önmagában nem lett volna probléma de sajnos egyre csúszósabbá is vált.

- Ez így nem lesz jó!!  -kiáltottam de abban a pillanatban meg is csúsztam és száguldottam lefelé a járatban, épphogy csak annyit tudtam csinálni hogy hanyat feküdtem lábammal menetiránynak előre, hogy csúszás közben ne ütődjek neki mindennek össze vissza pörögve. A dolog egyre jobban kezdett hasonlítani valami vízi kaland parkra egy nagy csúszdával, de a végén csobbanás helyett puffanás volt... Egy nagyobb terem féleségben találtuk magunkat amit fáklyákkal világítottak ki.
Ahogy nézelődtünk hirtelen tüzet nyitottak ránk, szerencsére találtunk néhány mélyedést a falban amiben sikerült fedezéket találnunk magunknak. A phaser pisztolyommal próbáltam viszonozni a tüzet de az az igazság hogy nem is láttuk hogy ki vagy mi lő ránk szóval csak a lövések irányába lövöldöztem vaktában.

- Rico fedezzen, megpróbálok előre menni! -kiáltottam oda a hadnagynak, azzal kimászva a lyukból futottam a lövések irányába ahogy csak a lábam bírta persze nem egyenesedtem ki nehogy eltaláljanak.
Így elértem egy nagyobb sziklát ami mögé elbújtam, hogy megnézhessem az ellenfelet közelebbről.



 
RicoDátum: Kedd, 19-02-2013, 10:21:23 PM | Üzenet # 38
Lodestar - Biztonsági Főnök
Csoport: Hadnagy

Teljes név: Balázs Szászi

Üzenetek: 44
Kitüntetések: 2
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Hú ez az út ösvény eléggé csúszik ahogy tovább haladtunk tovább egy fáklyákkal kivilágított terembe értünk de éreztem hogy valami nincs rendben nézelődés közben valakik ránk lőttek, alig bírtunk fedezékbe ugrani.
-Kapitány vigyázzon, lőnek ránk!
Miközben Porter kapitány fedezékbe ugrott hirtelen ötlettől vezérelve előre ment én meg fedeztem.
Miután egy nagyobb sziklához ért a körülnézett és ő fedezett engem amikor utánna mentem.


 
RiddickDátum: Szerda, 20-02-2013, 6:39:58 PM | Üzenet # 39
Lodestar - Tudományos Főtiszt
Csoport: Hadnagy

Teljes név: petya deki

Üzenetek: 38
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Még fel eszmélni se tudtunk újabb rengés történt és mellettünk lévő fal egy az egyben le omlott.
Néhány alakot vettem ki a por leülepedése közbe.
Szerencsére hamar kiderült hogy egy pórul járt mentő csapat volt az csak.
Ekkora pechet de talán a komrendszer a kompba még javítható.

-Seamus nézzük meg lehet e tenni valamit a komrendszerrel hátha jutunk valamire addig a "mentőcsapat" el árulhatná mi történt és mit láttak fentről, van e hír a többiekről stb.


 
SeamusDátum: Csütörtök, 21-02-2013, 3:30:08 PM | Üzenet # 40
Bounty Hunter - Első Tiszt
Csoport: Parancsnok

Teljes név: Seamus T. Haliburton

Üzenetek: 25
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Míg ott vártam és azon tanakodtam, hogy miként kéne a félig eltorlaszolt utat megtisztítani, a barlang újból remegni kezdett, ám ez most más volt... A barlang fala felől jött. Sejtettem, hogy valami nagyon nem lesz itt jó, így léptem párat hátra, majd csak annyit láttam, hogy a barlang fala a semmivel vált egyenlővé és, hogy egy komp van a keletkezett üregben. Méghozzá, egy 11-es osztályú komp, rajta négy emberrel. De szó szerint rajta...

Riddick már rögtön a kommrendszert akarta volna megnézni, de én nem láttam esélyt rá, hogy a négy és fél méterről, alig két méteresre lapult kompból kiszedjünk bármit is, de hagytam, had kutakodjon.. Majd rájön, hogy bejutni se tud, nemhogy kezdeni vele bármit. Helyette inkább az "liftezőkhöz" léptem és segítettem nekik lemászni a ronccsá lapult kompról.

-Seamus T. Haliburton parancsnok vagyok a U.S.S. Lodestar-ról! -léptem oda kezet nyújtva a szőke hajú nőhöz miután lejutottak.
-Gondolom magukat küldték utánunk.... -tettem hozzá, miután Ő is bemutatkozott- De ahogy látom mentőcsapatból mostmár Önök is menteni valóvá váltak....

-Már csak a kérdés, hogy miként jussunk ki innen...


 
RoseKirkDátum: Csütörtök, 21-02-2013, 7:23:04 PM | Üzenet # 41
Lodestar - Kormányos
Csoport: Hadnagy

Teljes név: Rose Kirk

Üzenetek: 54
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Nagy nehezen nyílt ki a felső része a kompnak.
Majdnem hátra estem a panelról mert a test súlyommal feszegettem azt a vasdarabot, de végtére is sikerült és Scottnak hála aki megfogta a kezemet nem estem le.
Vettem egy mély lélegzetet, majd előre néztem hunyorogva a napfénybe.
- Hajj... Scott, menyen már előre! - Kissé fáradt voltam már akkor, nem beszélve arról hogy teljesen leizzadtam a feszegetés és a kompba betóduló meleg miatt.
Scott előre lódult, a kezét nyújtotta én elkaptam azt és egy ugrás után már a komp tetején élvezhettem a "kellemes" meleget amit a bolygó nyújtott.
- De jó.. - Sóhajtottam, majd hátra söpörtem a hajamat és segítettem a többieknek.

Miután az utolsó embert is kihúztuk Scottal azonban érkezett a hideg zuhany... bár hívhatnám hullám vasút-effektusnak is...
Már megnyugodtam. Épp beszélni kezdtem:
- Jól van emberek! Most szépen lassan megkezdjük a... - És ekkor egy hatalmasat nyögött a komp. - Mi a... - Lenéztem, majd a másodperc töredéke alatt felfogtam hogy mi a nagy helyzet.
- KAPASZKODJANAK! - Gyorsan leültem és belekapaszkodtam a komp oldalába.
Már eleve azt se értettem hogy miért zuhantunk le - talán valami negatív polarítású elektro statikus hullám, de ez csak feltevés volt egyrészről, másrészről meg kisebb dolgom is nagyobb volt mint elméleteket gyártani - de az hogy most miért nyílt szét alattunk szét a föld, akár egy rajzfilmben arról dunsztom sem maradt.

Kis szünet után viszont abbahagytuk a hullám-vasutazást, és én nagy levegőt vettem.
Odalenn két férfi ácsorgott úgy nézve ránk, mint ahogy mi néztük őket. Az egyik valami nagy magas kopasz volt, és olyan nyugodt hangnemben kezdett el beszélni mintha tök minden napos lenne hogy nagy flotta tisztek potyognak a nagy fejére... nagyot néztem és Seamus segítségével lemásztam.
- Kösz a segítséget.. És üdv magának is Nagy fiú! - Néztem a kopaszra aki valami a kommrendszerről motyogott. - Ahha, hát annak lőttek, de egészségére... Rose Kirk, szolgálatára. - Mutatkoztam be röviden miután Seamus is bemutatkozott nekem. - Nos, igen, elég vicces de ez van... odafenn minden oké amúgy csak idegeskedtek maguk miatt.. aztán leküldtek minket, mi meg lezuhantunk valami furcsa elektromos vihartól.. csak sejtem hogy az lehetett, soha nem láttam még ilyet igazából.. úk itt a csapatom; Scott Almond, Jonathan Maize, és Ashton Hazelnut. Valamit ki kell fundálnunk hogy vissza juthassunk, amúgy hol vannak a többiek? - Kérdeztem majd Seamus háta mögé néztem, de nem láttam őt senkit...




Az üzenetet módosította: RoseKirk - Csütörtök, 21-02-2013, 7:25:29 PM
 
LaurenDátum: Péntek, 22-02-2013, 7:39:47 PM | Üzenet # 42
Lodestar - Első tiszt
Csoport: Moderátor

Üzenetek: 426
Kitüntetések: 3
Hírnév: 0
Állapot: Offline
John - Rico

John és Rico próbáltak visszalőni azokra akik rájuk, de egy lövésük se talált, bárhogy is próbálkoztak. Az ellenséges tűz folyamatosan záporozott rájuk. Hirtelen valakit megláttak a távolban, mire elkezdtek felé menni, egyik a másikat fedezve.
Épp John volt előrébb, mikor egy éles fájdalmat érzett a bal karjában. Erre visszalépett a fedezékbe ahogy tudott és a fájdalomtól kissé homályos fejjel szemlélte az energia fegyver okozta égési sérülést karja felső részén.
Rico mivel hirtelen nem tudott mit tenni, csak folytatta a lövöldözést, mikor a ellenséges tűz abba maradt. Most vagy kilőtték az ellenséget, vagy azok elmentek. Mindegy is volt, mert is már oda tudott menni segíteni...

Riddick - Seamus - Rose

Ahogy mindannyian BEMUTATKOZTAK (!!!!), a mentő csapat tagjai lepihentek egy kicsit. Sajnos se vizük, se ételük nem volt elvégre nem piknikezni jöttek. Szerencsére egyikük se sérült meg, pár karcolást leszámítva, hála a komp gyűrődésének földet érés közben.

A járat el volt zárva a leomló kövek miatt, így arról kezdtek beszélni, hogy mégis hogyan kéne kijutni. Rose észrevette, hogy az üregben amit a falban csináltak - vagy mégse - egy járat bejárata leledzik. Próbálta ezt jelezni a többieknek, de elég nehezen ment a sok ötlet között amit felvetettek, így muszáj volt rájuk kiabálnia.
Már most olyanok voltak, mintha évek óta együtt dolgoznának, hiszen élet halál kérdése volt kijutni...

John -> Rico -> Riddick -> Seamus -> Rose -> Lauren





"Ne packázz velem... Én vagyok a mesélő"
"When the vi'lence causes silence, we must be mistaken."
Evil Wolf
Make no mistake between my personality and my attitude. My personality is who I am, my attitude depends on who You are.
 
JohnDátum: Péntek, 22-02-2013, 7:59:02 PM | Üzenet # 43
Lodestar - Kapitány
Csoport: Adminisztrátorok

Teljes név: John Porter

Üzenetek: 219
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Kutya szorítóban voltunk az ellenség túl erőben volt és jobb fedezékeik voltak.
- Ebből nagy zakó lesz -mondtam miközben lövöldöztem az ellenfélre
Be is ütött a baj amikor az egyik szikla mögül felállva lövöldöztem  hirtelen csak egy lövedéket láttam ami mintha eltalált volna.
Furcsa volt, nem is éreztem hirtelen a fájdalmat így még rálőttem arra aki karon lőtt. Majd szinte azonnal erős fájdalom hasított a bal karomba és vállamba. Hirtelen elkezdett elhomályosodni minden, leültem a földre közben a fejem fölött lövöldöztek el támadóink Rico felé. A bal vállamra néztem amin egy csinos kis lőfegyver okozta seb volt. Hirtelen abba maradtak a lövések és Rico hadnagy oda jött hozzám.
Az egyenruhámból letéptem egy darabot és Rico segítségével a sebre kötöztem, így megpróbálva visszafogni a vérzést. Végül is egy egész jó kis kötés lett belőle, az elvérzéstől legalább megvéd de a bal karomat nem tudtam mozgatni nem tudom, hogy a fájdalomtól-e vagy ideget talált de ez per pillanat mindegy volt.

- A bat'leth okozta seb valahogy jobban fáj, de ettől attól legalább nem szédülnék... Nah segítsen fel és húzzunk innen mielőtt vissza jönnek! -mondtam a hadnagynak és a jobb kezemet nyújtottam hogy segítsen fölkelni.

Miután föltápászkodtam egy kis segítséggel, lassan tovább indultunk az alagút rendszerben óvatosan nehogy újabb meglepetés érjen.



 
RicoDátum: Péntek, 22-02-2013, 9:11:41 PM | Üzenet # 44
Lodestar - Biztonsági Főnök
Csoport: Hadnagy

Teljes név: Balázs Szászi

Üzenetek: 44
Kitüntetések: 2
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Elég nagy bajban voltunk, az ismeretlen ellenség lőtt ránk és hiába viszonoztuk a tüzet úgy látszott nem találjuk el őket.
Miközben a kapitány előre nyomult de a szikla mögött lőve hirtelen eltalálták majd össztűz zúdult rám!
- Kapitány tartson ki !
Hirtelen abba maradt a tüzelés és odasiettem a kapitányhoz aki letépett a ruhájából egy darabot és én rákötöztem a sebére.
- Remélem kitart addig amíg rendesen el nem látják, a kapitány erre csak bólintott.
-Támaszkodjon rám kapitány , induljunk tovább.
Óvatosan elindultunk remélve hogy hamarosan kijutunk és a többiek is jól vannak.


 
RiddickDátum: Szombat, 23-02-2013, 6:05:48 PM | Üzenet # 45
Lodestar - Tudományos Főtiszt
Csoport: Hadnagy

Teljes név: petya deki

Üzenetek: 38
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Miután fel mértem a helyzetet és meg győződtem hogy nincs esély valamit is kihozni a komp maradványaiból illedelmesen üdvözöltem.

-Richard B. Riddick Hadnagy vagyok elnézést hogy először a kompal foglalkoztam de én már csak ilyen vagyok.

- Koncetráljunk arra hogy juthatnánk tovább, a barlang ahova be estek ígéretesnek tűnik nekem nézzük meg hátha lesz valami arra.

Mikor Rose ránk kiáltott felé fordultam és kérdően néztem felé hátha valami jó ötlete lessz


 
Fórum » RPG Helyek » Vulcan » A Kohó (The Forge / The Sas-A-Shar Desert) (A Vulcan-on található sivatag)
Keresés: