HSRC

Hun FRPG
Regisztráció Belépés
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
A fórum moderátora: AdamJCross, John, Lauren, Lauren(ST)  
Fórum » RPG Hajók » U.S.S. Lodestar » Gyengélkedő (Gyengélkedő)
Gyengélkedő
AndoraDátum: Kedd, 05-02-2013, 2:07:05 PM | Üzenet # 16
Lodestar - Főorvos
Csoport: Hadnagy

Teljes név: Dr. Elisabeth Howard

Üzenetek: 307
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Még szinte végig se gondoltam a dolgokat, mikor egy medikus odajött hozzám, mert aggódott a felderítőcsapat miatt, és hogy ne törjön ki esetleges félelem a hajón, muszály voltam valami nyugtató dolgot mondanom, pedig én se tudtam semmi pontosat, hogy mi van velük.

- Sajnálom, én se tudok semmit pontosat, de biztos jól vannak, mert ha nem így lenne, már biztos tudnánk róla. Csak elővigyázatosságból küldtek le egy csapatot, mert tudják, hogy milyen bűnözővel állnak szembe, nem árt az elővigyázatosság. De a kapitányék biztos el bánnak vele, mert felkészült, harcedzett emberek vannak lenn. - mondtam.

Azért tudtam, hogy nem biztos, hogy így van, de a fő, hogy ne törjön ki pánik a hajón. Bár gondoltam, hogy biztos nem esett bajuk, mert felkészültek, emberfölényben vannak, és modern fegyvereik vannak. Bár nem tudni, hogy az ellenségnek milyen fegyvere van. És a csapat sokszor edz együtt, így még a csapatmunkájuk is jó.

'Azért bármikor közbe jöhet valami. Időjárás, terepviszonyok bármi befolyásolhatja a helyzetet. De külön is megállják a helyüket, ha szétszakadnának.'-gondoltam magamba.





"Kindness is more important than wisdom, and the recognition of this is the beginning of wisdom."
"We are all travelers in the wilderness of this world, and the best we can find in our travels is an honest friend."
"The average dog is a nicer person than the average person."
"Friend is someone who understands your past, believes in your future, and accepts you just the way you are."


Az üzenetet módosította: Andora - Kedd, 05-02-2013, 2:09:22 PM
 
LaurenDátum: Vasárnap, 10-02-2013, 3:05:42 PM | Üzenet # 17
Lodestar - Első tiszt
Csoport: Moderátor

Üzenetek: 426
Kitüntetések: 3
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Elég nagy zűrzavar keletkezett pár perc lefolyása alatt a gyengélkedőn, ám Elisabeth fellépése sikeresen lenyugtatta nagyjából a helyiségben tartózkodókat és folytatódhatott a gyengélkedő előkészítése a sérültek fogadására.
Már-már nyugodtan ment volna a dolgára, mikor az intercomm megszólalt..

Comm: *-Orvosi vészhelyzet a holoszobán! Valaki segítsen! Gyorsan! -hallatszódott egy fiatal, rémült nő hangja az eleven szó médiumán keresztül, a gyengélkedő, zsúfolt és hangos neszében....

Elisabeth-nek szereznie kell egy embert, akivel eljuthat a sérülthöz vagy sérültekhez, ám a Nő hangjából ítélve, gyorsan kell cselekednie...

(Gyengélkedőn utolsó hsz, zárd le és indulj el a holoszobára)





"Ne packázz velem... Én vagyok a mesélő"
"When the vi'lence causes silence, we must be mistaken."
Evil Wolf
Make no mistake between my personality and my attitude. My personality is who I am, my attitude depends on who You are.
 
AndoraDátum: Vasárnap, 10-02-2013, 4:44:59 PM | Üzenet # 18
Lodestar - Főorvos
Csoport: Hadnagy

Teljes név: Dr. Elisabeth Howard

Üzenetek: 307
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Az embereket úgytünt megnyugtattam, mert már nem látszódott rajtuk nyugtalanság. 'Na egy pánik letudva.'-gondoltam. Egy pánik nem tett volna jót se a hajó hangulatának, se az estleges sérültek fogadásánál. Ó, ha már sérültek fogadásánál tartunk, még el se kezdünk semmit, jobb lesz ha minél hamarabb neki fogunk, mert ha tényleg lesznek sérültek, csak kapkodás lesz a vége, ami más kárára is visszaüthet, pl. rossz injekciót kap az érkező beteg, amibe bele is hallhat.

Pár asszintens hívtam magamhoz, akikkel nekiállhatunk a feladatnak.
-Lily, kérem töltsön fel fecskendőket nyugtatóval és fájdalomcsillapítóval és tegye orvosi tálcára egy orvosi tricorderrel együtt.
-Saleen, kérem készüljön fel egy esetleg gyors beavatkozásra, műtétre, készítsen elő minden eszközt hozzá. -szóltam.

Szinte végig se mondtam a mondandómat, mikor az intercommon egy rémült nő szólt, hogy orvosra van szükség a holoszobában. Hallatszott a hangján, hogy biztos súlyosan sérült, és lehet hogy nem is csak ő sérült meg. Gyorsan felkaptam az orvosi táskámat.
-Önök ketten kérem jöjjenek velem, hátha több sérült is van.- szóltam két tisztemnek, akik épp nem segítkeztek.
Csatlakoztak hozzám, így gyorsan elindultunk a sérült(ek) felé. Siettünk, mert ki tudja milyen nagy baj történt.





"Kindness is more important than wisdom, and the recognition of this is the beginning of wisdom."
"We are all travelers in the wilderness of this world, and the best we can find in our travels is an honest friend."
"The average dog is a nicer person than the average person."
"Friend is someone who understands your past, believes in your future, and accepts you just the way you are."
 
LaurenDátum: Csütörtök, 21-03-2013, 8:29:11 PM | Üzenet # 19
Lodestar - Első tiszt
Csoport: Moderátor

Üzenetek: 426
Kitüntetések: 3
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Folyt: Holoszoba

Hozzáadva (2013-03-21, 7:29 PM)
---------------------------------------------
Gyengélkedő, sérültek sérültek hátán... A felderítő csapat, mint egy kilyuggatott szita, tért vissza a vulcan-ról. Kar-, láb-, hát- és mellkas sérülés... Az utóbbi pont Haliburton parancsnokot érte, aki mind közül a legrosszabb állapotban volt...
Származása miatt, erős a szervezete és sok mindent kibír, ám egy ekkor mellkas lövés még nekik is súlyos sérülésnek számít.
Rögtön a sebészi bioágyra fektették, ahol az egyik medikus el is kezdte felmérni az Első-tiszt sérüléseit...
Nem nézett ki túlzottan bizakodónak Saleen...
Szív, tüdő és borda sérülések... Csoda, hogy még él..
-Nem szokványos phaser fegyver lehetett amivel eltalálták, Doktornő! -mondta fáradt és nem túl bizakodó hangnemben Saleen, az éppen a gyengélkedőre belépő Elisabeth Howard doktornőnek....
Ahogy a doki is odament látta, hogy a helyzet tényleg súlyos, ám nem menthetetlen, de biztosan hosszú felépülésre kell majd számítania a "betegnek".

Eközben John, Rico, Riddick és Rose, a gyengélkedő másik felében tartózkodtak és Crensaw, Fetcher, Lincoln és Stevenson ápolók léptek oda egyenként hozzájuk (mindenkihez a sorrend szerint)

Elkezdték a sebeiket gyógyítani, miközben egymás közt a parancsnokért aggódtak...

Sorrend: Andora -> Riddick -> John -> Rico ->Rose -> Lauren





"Ne packázz velem... Én vagyok a mesélő"
"When the vi'lence causes silence, we must be mistaken."
Evil Wolf
Make no mistake between my personality and my attitude. My personality is who I am, my attitude depends on who You are.
 
AndoraDátum: Csütörtök, 21-03-2013, 9:13:49 PM | Üzenet # 20
Lodestar - Főorvos
Csoport: Hadnagy

Teljes név: Dr. Elisabeth Howard

Üzenetek: 307
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
A gyengélkedőre visszatérve döbbenten láttam, hogy az egész felderítő csapat ott van. Mindenki valamilyen sérüléssel tért vissza a hajóra. Kinek hol a végtagja, kinek más testrésze sérült, de nem volt olyan ember aki nem sérült volna meg.
Gyorsan végignéztem a csapaton és láttam, hogy Seamus Haliburton parancsnok sérült meg a legjobban, aki szinte alig él úgytünt, mert valami mellkason találta.
Ekkor ért elém Saleen, aki jelentette, hogy súlyos belső sérülései vannak a parancsnoknak, a szíve a tüdeje és bordái is megsérültek.
Tudtam, hogy minden szabad emberemre szükség lesz.
"Köszönöm Saleen."-szóltam, és én is fogtam egy tricordert, miközbe az intercommot vettem ígénybe:"Gyengélkedő a hajó személyzetének, minden szabad orvos és nővér kérem fáradjon a gyengélkedőre."-szóltam.
Közbe a holoszoba sérülteket rábíztam Gonzalezre és Michellre.

Ezután Seamust gyorsan felfektettük a fő bioágyra. Látszott, hogy súlyos sérülései vannak, de reméltem, hogy túléli, mert a Scitera szervezet nagyon erős, és ellenálló, és a szívük is sok mindent kibír, de ez a sérülést lehet még ő se bírja ki, de azért bizakodtam. De az már messziről látszott, hogy nem egy phaser fegyver találta el, hanem valami sokkal erősebb.
A gyengélkedőn lévő többi szabad emberre, akire nem volt épp szükségem rábíztam a csapat többi tagját, mert úgytünt a csapat többi tagja megúszta könnyebb sérülésekkel, és el tudják őket látni.
"Crensaw kérem nézze meg Riddick parancsnokot, Fetcher ön a kapitányt, Lincoln Roset, végül Stevenson maga pedig Ricot."-kiadtam az utasítást.

Én pedig nekiálltam megvizsgálni Haliburton parancsnokot.

'Hát ez nem az én napom.'-gondoltam magamba.'De ahogy látom a felderítő csapaté se.'

"Ne aggódjanak űgytünik megússza a parancsnok, de hosszú lábadozásra kell számítani."-szóltam közbe nyugtatóan, miután megvizsgáltam, mert láttam, hogy mindenki nagyon aggódik érte.





"Kindness is more important than wisdom, and the recognition of this is the beginning of wisdom."
"We are all travelers in the wilderness of this world, and the best we can find in our travels is an honest friend."
"The average dog is a nicer person than the average person."
"Friend is someone who understands your past, believes in your future, and accepts you just the way you are."
 
RiddickDátum: Péntek, 22-03-2013, 11:07:22 AM | Üzenet # 21
Lodestar - Tudományos Főtiszt
Csoport: Hadnagy

Teljes név: petya deki

Üzenetek: 38
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Egy bio ágyon tértem magamhoz nagy fájdalommal a hátamba.
-Nah az adrenalin hatása el múlott amit akkor éreztem és így már érzem a fájdalmam.
Körbe néztem a gyengélkedőn és mindenki meg sérült de legjobban Seamus, le ugrottam az ágyról de fájt mikor a padlóra érkeztem, oda mentem hozzá és megnéztem eszméletlen volt a többiekkel ellentétbe.
A többieket is meg akartam nézni de hallottam hogy Andora és az orvosok jönnek és vissza mentem az ágyamra hogy ne legyek útba és amúgy is sajgott a hátam.
Elisabeth mikor be lépett körbe nézett és minden más orvost ki osztott és ő Seamus-al foglalkozott.
Én valami fura nevü alakot kaptam Crensaw volt a neve és elkezdett vizsgálni.
-Csak egy karcolás doki pár nap és jobban leszek szerintem. De mikor hasamra fordított akkor erős fájdalom nyilallt a testembe
-Lehet tévedtem doki lásson csak hozzá ne foglalkozzon ha nagyon a fájdalom jeleit mutatom, volt már ennél rosszabb sérülésem is .


Andora helyett Elisabeth


 
JohnDátum: Péntek, 22-03-2013, 4:22:24 PM | Üzenet # 22
Lodestar - Kapitány
Csoport: Adminisztrátorok

Teljes név: John Porter

Üzenetek: 219
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Végre újra  a hajón voltunk, Seamus parancsnokot már vitték is műteni. a legjobbak dolgoztak rajta ez megnyugtató volt de azért még aggódtam, hogy túléli-e. Habár láttam már embert ilyesmi sérülést túlélni de az is kész csoda volt.
Ekkor egy ápoló lépett oda hozzám hogy ellássa sérülésemet.
- Üdvözlet, igen csak a vállamat találták el. Szerencsémre a reflexeim kitűnőek, különben lehet én is a műtőben feküdnék. -mondtam
Miközben a vállamon lévő sérülésben matatott, fertőtlenítette meg a szokásos dolgokat csinálta, végig a műtő irányába néztem picit aggódva figyelve, hogy Seamus-t a "felsőbbrendűsége" megmenti-e. Az aktuális érzelmeim soha nem ülnek ki az arcomra, pont ezért voltam mindig is jó pókerben de most talán meglehetett mondani, hogy aggódom.
Csak akkor könnyebbültem meg amikor meghallottam, hogy a doki a parancsnokot stabilizálta.



 
RicoDátum: Péntek, 22-03-2013, 7:17:59 PM | Üzenet # 23
Lodestar - Biztonsági Főnök
Csoport: Hadnagy

Teljes név: Balázs Szászi

Üzenetek: 44
Kitüntetések: 2
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Nem hiszem el hogy ennyivel megúsztam, bezzeg a parancsnok ő aztán kapott rendesen!
Tiszthez méltóan várok türelmesena soromra ,de! á már egy ápoló hogy megvizsgáljon és aztán kezeljen, remélem nem kell sokáig itt maradnom de amíg itt vagyok megismerkedhetek jobban a többiekkel is.
Riddicket és Rose-t ,még nem igazán ismerem a Seamos parancsnok meg nincs olyan álapotban hogy társalogjunk talán ha jobban lesz.
Azon gondolkozom szólok az egyik szolgálatos biztonsági tisztemnek hogy készítsen egy jelentést hogy álnak a hajó taktikai rendszerei de a komjelvényem nem találom.




Az üzenetet módosította: Rico - Péntek, 22-03-2013, 7:18:20 PM
 
RoseKirkDátum: Szombat, 23-03-2013, 9:57:30 PM | Üzenet # 24
Lodestar - Kormányos
Csoport: Hadnagy

Teljes név: Rose Kirk

Üzenetek: 54
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Ahogyan "fel tudtam volna eszmélni" arra hogy mi történt már a gyengélkedőn találtam magam. 
A helyzet az volt hogy a fickót elkaptuk aminek örültem, (Meg annak is hogy egy nagyot kapott amit meg is érdemelt) viszont Seamusért aggódtam. 
Elsőre szimatikus fiatal ember volt, és olyan lövést kapott amibe amúgy én már lehet azonnal belehaltam volna. Igaz, én nem is vagyok Scitera.. de ezt is csak utólag tudtam meg. 
Úgy éreztem magamat mint aki belekerült egy teljesen új környezetbe és még csak most próbálgatja a legelső szárny csapásait - és, ez igaz is volt rámtekintve. 

Elisabeth valami Lincoln nevezetű alakot osztott rám.. nem volt kedvem sokat magyarázkodni. 
Máskor beszédes voltam, de most le sem akartam venni a szememet Seamusról, attól tartottam hogy valami nagyobb baja lesz mint amit a doki mond. Habár Elisabeth jó orvosnak tűnt, és kedvesnek is én úgy voltam vele: majd kivárom a végét. 
Ricora néztem majd vettem egy mély lélegzetet és odaszóltam neki, míg ez a Lincoln nevezetű alak bíbelődött a felszines sérülésemmel a vállamon.
- Hé... legalább maga, jól van? Riddic sem tűnik épp jó állapotban... - Megcsóváltam a fejemet rosszalóag az egésszel kapcsolatban:
- Legalább maga meg én megúsztuk kisebb sérüléssel.. a kapitány is elég szépet kapott... - Tettem hozzá lesujtólag.


 
LaurenDátum: Vasárnap, 24-03-2013, 8:42:22 PM | Üzenet # 25
Lodestar - Első tiszt
Csoport: Moderátor

Üzenetek: 426
Kitüntetések: 3
Hírnév: 0
Állapot: Offline
A doktornő hozzálátott a műtéthez... Először rendbe kellett hoznia a szívét... Az egyik borda miatt kilyukadt a jobb pitvar.. Kicsi volt a lyuk, de igen erőseb vérzett... Jó erős ütése volt annak a fegyvernek...
A beavatkozáshoz, egy izom regenerátort kellett használni... Saleen, a doktornő kérésére oda is adta az eszközt, így Lily elszorította pár pillanatra a bevezető eret...
Egy két-három másodperc alatt, a megnövelt teljesítményű izom regenerátor megtette a hatását és ugyan nem tökéletesre, de befoltozta a kilyukadt szívizmot.... Most hogy a vér már nem szivárog, újra pumpálhat a szív... Szerencsére nem kellett újraindítani a szivét mert jól bírta a nyomást... Így most már átadhatta az eszközt Lily-nek, hogy Ő regenerálja tovább, míg Elisabeth a parancsnok tüdejét kezdte el befoltozni.
Ez már könnyebb feladat volt ám hosszabb... Fél óra volt...

Amint befejezte, már csak a bordáit kellett helyre állítani...

Eközben, John, Rico és Rose sikeresen felgyógyultak a sérüléseikből a kiváló orvosi asszisztensek által... Mivel azonban a hajónak feladatai voltak, így nem várhatták meg Haliburton parancsnok műtétjének végét, így elindultak a hídra...

Andora->John->Rico->Rose->Riddick->Lauren

Addig írjátok, hogy kimentek az ajtón... Miután kilétek, ne írjatok semmit..





"Ne packázz velem... Én vagyok a mesélő"
"When the vi'lence causes silence, we must be mistaken."
Evil Wolf
Make no mistake between my personality and my attitude. My personality is who I am, my attitude depends on who You are.
 
AndoraDátum: Vasárnap, 24-03-2013, 9:17:22 PM | Üzenet # 26
Lodestar - Főorvos
Csoport: Hadnagy

Teljes név: Dr. Elisabeth Howard

Üzenetek: 307
Kitüntetések: 6
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Miután sikeresen kiosztottam az asszisztenseknek a feladatot nekiláthatunk a parancsnok összefércelésének.
Tudtam, hogy biztos nem lesz könnyű, de mikor nekiállunk csak akkor derül ki, hogy pontosan mennyire is súlyos a helyzet.
Mivel Saleen szabad volt őt kértem meg, hogy asszisztáljon nekem.
"Saleen kérem jöjön segítsen nekem."-szóltam neki, mert közbe ránézett az asszisztensekre.

Mikor jobban megvizsgálta tricorderrel a parancsnok állapotát kiderült, hogy súlyosabb a helyzet, mint vártam. Többszöri bordarepedés, a szíve és a tüdeje is megsérült.
Szerencse, hogy ilyen erős a fickó szervezete, mert ilyen sérülést kevés élőlény élne túl.

Gyorsan neki is álltunk a műtétnek, mert nem volt elfecsérelhető időnk.
Először a szívét kellett rendbe hozni. A szíve jobb pitvarát átlyukasztotta egy borda, és mivel nagyon vérzett ez volt a fontosabb.
"Saleen egy izom renegerátort szeretnék."-szóltam, és a következő pillanatba már meg is kaptam.
Gyorsan elszorítottam a sérült eret és az izom regenerátorral helyreállítottam a sérült részt.
És még mindeközben a szíve se állt meg ami nagy szó, mert ez nem gyakran fordul elő pácienseknél.
"Köszönöm Saleen."-mondtam és visszaadtam neki az eszközt.

Ezután neki álltam a tüdő helyrehozásának, amin szintén egy lyuk keletkezett. Ez igaz könnyebb feladat, de hosszabb ideig is tart. El is telt legalább fél óra, mire végeztem vele.
Ezután csont regenerátorral a bordáit is összeforrasztottam.

És láttam, hogy a többieket is sikeresen ellátták, mert már a többiek közbe elmentek a dolgukra amíg mi befejeztük a műtétet.
"Köszönöm emberek a közreműködést, és még nagyobb hálával tartozok azoknak, akik szabad idejükbe is idefáradtak segíteni."-mondtam a többi kollégának.





"Kindness is more important than wisdom, and the recognition of this is the beginning of wisdom."
"We are all travelers in the wilderness of this world, and the best we can find in our travels is an honest friend."
"The average dog is a nicer person than the average person."
"Friend is someone who understands your past, believes in your future, and accepts you just the way you are."
 
JohnDátum: Hétfő, 25-03-2013, 7:27:38 PM | Üzenet # 27
Lodestar - Kapitány
Csoport: Adminisztrátorok

Teljes név: John Porter

Üzenetek: 219
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Az asszisztens már majdnem teljesen összefoltozott, nem is éreztem a sebet és csak a bőrömet regenerálta.
Közben figyeltem ahogy Seamus-t műtötték, nem sokat értettem a dologból de azt igen hogy a törött bordája átszúrta a szívét ezért súlyos belső vérzése volt.
Hirtelen az ápoló hangja zavarta meg azt ahogy bambultam a műtétet.
"Kész is vagyunk, gyógyultan távozhat"

- Köszönöm, jobb mint volt. Akkor el is tűnök mielőtt meggondolják magukat. -mondtam vigyorogva és az ajtó felé indultam, hogy a kabinomba menjek egy új ruháért és egy zuhanyért majd utána  a hídra mehessek.



 
RicoDátum: Hétfő, 25-03-2013, 10:03:41 PM | Üzenet # 28
Lodestar - Biztonsági Főnök
Csoport: Hadnagy

Teljes név: Balázs Szászi

Üzenetek: 44
Kitüntetések: 2
Hírnév: 0
Állapot: Offline
,Az asszisztens már biztatott hogy: mindjárt végzünk, kedvem lett volna hurrázni eggyet!
Miután felépültem köszönetet mondtam a doktornőnek és elindultam a kabinom felé hogy rendbe hozzam magam utána a híd következett.
-Köszönöm doktornő az áppolást.


 
RoseKirkDátum: Szerda, 27-03-2013, 10:30:01 PM | Üzenet # 29
Lodestar - Kormányos
Csoport: Hadnagy

Teljes név: Rose Kirk

Üzenetek: 54
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Megdöbbenve hallgattam hogy mi folyik körülöttem.. úgy tűnt mindenkinek a figyelme hirtelen másra, Seamusra terelődött. 
Mondjuk nem csoda, én is aggódtam érte, szerettem volna ha jobban lenne, és mindannyiszor rá gondoltam az jutott eszembe hogy elég csúnyán mellkason lőtték.
Rico nem válaszolt, de már mindegy is volt hisz felálltam. Ellátták a sebeimet, és magamtól is rájöttem hogy csak útban lennék a gyenguszon így inkább a kijárat felé masíroztam a többiekkel karöltve akik már szintén össze voltak foltozva.
- Azért szóljon ránk az intercommon, ha a parancsnok jobban lesz. - Szóltam oda a dokinak még mielőtt kiléptem volna a folyosóra. 
Fáradt voltam, rámfért volna egy kiadós fürdő és hiányzott a családom: a két gyerekem meg a kutyusom. 
Vártam már hogy otthon lehessek..vártam.


 
RiddickDátum: Péntek, 29-03-2013, 11:33:33 AM | Üzenet # 30
Lodestar - Tudományos Főtiszt
Csoport: Hadnagy

Teljes név: petya deki

Üzenetek: 38
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Aggódtam Seamus ért hogy épüljön fel minél hamarabb .
Láttam hogy mindenki fel épült már a sebesüléseiből,lassan én is fel épültem és indulhattam a posztomra.

Pár perc telt el és máris szólt az ápoló hogy végeztünk is

-Köszönöm- mondtam neki majd ki mentem a gyengélkedőből és össze vártam mindenkit aki tudott jönni.



Legközelebb 3 sorral többet kérek tőled, vagy törlöm a hsz-t.... Más részről, nem írtam h te felgyógyultál, de most már mindegy...

Üdv lauren


 
Fórum » RPG Hajók » U.S.S. Lodestar » Gyengélkedő (Gyengélkedő)
Keresés: